Organisaatio

HALLITUS

SYKE ry:n hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 4 - 6 varsinaista jäsentä ja kolme varajäsentä sekä yhdistyksen sihteeri/toiminnanjohtaja. Hallitus kokoontuu keskimäärin kolme kertaa vuodessa. Hallituksen lisäksi toimii työvaliokunta, jonka puheenjohtajana toimii yhdistyksen puheenjohtaja, jäseninät ovat toiminnanjohtaja ja I varapuheenjohtaja sekä sihteerinä toimistonhoitaja. Työvaliokunta kokoontuu tarpeen mukaan hallituksen kokousten välillä.

Hallituksen varajäsenet:

  • Eronen Paula             I - varajäsen                050 0544419     peronen(at)hotmail.com
  • Roiha Nina                 II - varajäsen               040 828 1448    roiha.nina(at)gmail.com
  • Kärkkäinen Arto        III - varajäsen              040 5913920     atm.karkkainen(at)gmail.com

Sihteerinä kokouksissa toimii toimistonhoitaja
          Helena Keto-Kallunki   050 328 1000    helena.keto-kallunki(at)sydanliitto.fi 

 

TOIMIKUNNAT

Vertaistukitoimikunta:

  • Pasi Kuusenoja, pj
  • Harri Turunen, Loviisa           040 163 6868        harri.turunen60(at)outlook.com
  • Riitta Pyörre, Kirkkonummi   040 583 7011        riitta.pyorre(at)gmail.com
  • Armi Sundström, Vihti           044 052 0929        armi.sundstrom(at)syke-elinsiirrot.fi
  • Elina Kirjavainen, Espoo        041 5287689         elina.kirjavainen(at)outlook.com             

Viestintätoimikunta:   

  • Mika Kirjavainen, pj, Espoo  050 461 4159        mika.kirjavainen@outlook.com
  • Tuija Helander, Eura              040 549 1074        tuija.helander(at)pp.nic.fi 
  • Harri Lammi, Espoo               041 5108018          harri(at)mi.fi  
  • Katja Heikkiläinen
  • Paula Eronen, Espoo              050 0544419          peronen(at)hotmail.com
  • Sanna Leino, Hamina             050 388 8827         s.leino46.SL(at)gmail.com

Aluetoimikunta:

  • Esko Sohlo, pj. Espoo            045 278 4055         eskosohlo(at)hotmail.com
  • Pohjois-Suomi, Kirsi-Marja Luusua-Pudas
  • Etelä-Suomi, Elina Kirjavainen
  • Länsi-Suomi; Markku Suominen
  • Lounais-Suomi, Pasi Kuusenoja
  • Itä-Suomi, Päivi Janhunen niin kauan kuin löydetään vastuuhenkilö

 

Mahdolliset kysymykset, kommentit ja muutostarpeet kotisivuista voi välittää tälle ryhmälle. Yhteystiedot kts. edellä.