Organisaatio

HALLITUS

SYKE ry:n hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 4 - 6 varsinaista jäsentä ja kolme varajäsentä sekä yhdistyksen sihteeri/toiminnanjohtaja. Hallitus kokoontuu keskimäärin kolme kertaa vuodessa. Hallituksen lisäksi toimii työvaliokunta, jonka puheenjohtajana toimii yhdistyksen puheenjohtaja, jäseninät ovat toiminnanjohtaja ja I varapuheenjohtaja sekä sihteerinä toimistonhoitaja. Työvaliokunta kokoontuu tarpeen mukaan hallituksen kokousten välillä.

Hallituksen varajäsenet:

  • Eronen Paula            I - varajäsen                 050 0544419     peronen(at)hotmail.com
  • Roiha Nina                II - varajäsen                040 828 1448    roiha.nina(at)gmail.com
  • Kärkkäinen Arto       III - varajäsen               040 5913920     atm.karkkainen(at)gmail.com

Sihteerinä kokouksissa toimii toimistosihteeri  Päivi Janhunen,    050 328 1000    paivi.janhunen@syke-elinsiirrot.fi

TOIMIKUNNAT

Vertaistukitoimikunta:

  • Kirsi-Maria Luusua-Pudas      040 9326300        kluusua@hotmail.com
  • Riitta Pyörre, Kirkkonummi   040 583 7011        riitta.pyorre(at)gmail.com
  • Elina Kirjavainen, Espoo        041 5287689         elina.kirjavainen(at)outlook.com             

Viestintätoimikunta:   

  • Mika Kirjavainen, pj, Espoo  050 461 4159        mika.kirjavainen(at)outlook.com
  • Tuija Helander, Eura              040 549 1074        tuija.helander(at)pp.nic.fi 
  • Harri Lammi, Espoo              041 5108018          harri(at)mi.fi  
  • Katja Heikkiläinen
  • Paula Eronen, Espoo              050 0544419          peronen(at)hotmail.com
  • Sanna Leino, Hamina             050 388 8827         s.leino46.SL(at)gmail.com

Aluetoimikunta:

  • Esko Sohlo, pj. Espoo                      045 278 4055         eskosohlo(at)hotmail.com
  • Kirsi-Maria Luusua-Pudas, Pohjois-Suomi    040 9326300   kluusua@hotmail.com
  • Elina Kirjavainen, Etelä-Suomi        041 5287689          elina.kirjavainen@outlook.com
  • Markku Suominen, Länsi-Suomi     050 5852399          msuominen63@gmail.com
  • Pentti Miettinen, Itä-Suomi              0505906763           pentti.miettinen@outlook.com
  • NN., Lounais-Suomi

Liikuntatoimikunta:   

  • Harri Turunen, Loviisa          040 163 6868        harri.turunen60(at)outlook.com
  • Tuija Helander, Eura              040 549 1074        tuija.helander(at)pp.nic.fi 
  • Harri Lammi, pj., Espoo        041 5108018          harri(at)mi.fi  

 

Mahdolliset kysymykset, kommentit ja muutostarpeet kotisivuista voi välittää tälle ryhmälle. Yhteystiedot kts. edellä.