Organisaatio

HALLITUS

SYKE ry:n hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 4 - 6 varsinaista jäsentä ja kolme varajäsentä sekä yhdistyksen sihteeri/toiminnanjohtaja. Hallitus kokoontuu keskimäärin kolme kertaa vuodessa. Hallituksen lisäksi toimii työvaliokunta, jonka puheenjohtajana toimii yhdistyksen puheenjohtaja, jäseninät ovat toiminnanjohtaja ja I varapuheenjohtaja sekä sihteerinä toimistonhoitaja. Työvaliokunta kokoontuu tarpeen mukaan hallituksen kokousten välillä.

Hallituksen varajäsenet:

  • Eronen Paula             I - varajäsen                050 0544419     peronen(at)hotmail.com
  • Roiha Nina                 II - varajäsen               040 828 1448    roiha.nina(at)gmail.com
  • Kärkkäinen Arto        III - varajäsen              040 5913920     atm.karkkainen(at)gmail.com

Sihteerinä kokouksissa toimii toimistonhoitaja
          Helena Keto-Kallunki   050 328 1000    helena.keto-kallunki(at)sydanliitto.fi 

 

TOIMIKUNNAT

Vertaistukitoimikunta:

  • Riitta Pyörre, Kirkkonummi   040 583 7011        riitta.pyorre(at)gmail.com
  • Armi Sundström, Vihti           044 052 0929        armi.sundstrom(at)syke-elinsiirrot.fi
  • Elina Kirjavainen, Espoo        041 5287689         elina.kirjavainen(at)outlook.com             

Viestintätoimikunta:   

  • Mika Kirjavainen, pj, Espoo  050 461 4159        mika.kirjavainen(at)outlook.com
  • Tuija Helander, Eura              040 549 1074        tuija.helander(at)pp.nic.fi 
  • Harri Lammi, Espoo              041 5108018          harri(at)mi.fi  
  • Katja Heikkiläinen
  • Paula Eronen, Espoo              050 0544419          peronen(at)hotmail.com
  • Sanna Leino, Hamina             050 388 8827         s.leino46.SL(at)gmail.com

Aluetoimikunta:

  • Esko Sohlo, pj. Espoo                      045 278 4055         eskosohlo(at)hotmail.com
  • Kirsi-Maria Luusua-Pudas, Pohjois-Suomi    040 9326300   kluusua@hotmail.com
  • Elina Kirjavainen, Etelä-Suomi        041 5287689          elina.kirjavainen@outlook.com
  • Markku Suominen, Länsi-Suomi     050 5852399          msuominen63@gmail.com
  • Pentti Miettinen, Itä-Suomi              0505906763           pentti.miettinen@outlook.com
  • NN., Lounais-Suomi

Liikuntatoimikunta:   

  • Harri Turunen, pj, Loviisa      040 163 6868        harri.turunen60(at)outlook.com
  • Tuija Helander, Eura              040 549 1074        tuija.helander(at)pp.nic.fi 
  • Harri Lammi, Espoo               041 5108018          harri(at)mi.fi  

Ohjelmatoimikunta:   

  • Päivi Janhunen, pj, Mikkeli         0400156587         mami.janhunen(at)gmail.com    
  • Paula Eronen, Espoo                    050 0544419        peronen(at)hotmail.com       
  • Markku Nousiainen, Savonlinna 0456459292         markku.nousiainen(at)elisanet.fi
  • Armi Sundström, Vihti                 044 052 0929       armi.sundstrom(at)syke-elinsiirrot.fi
  • Elina Kirjavainen, Espoo              041 528 7689       elina.kirjavainen(at)outlook.com

 

 

Mahdolliset kysymykset, kommentit ja muutostarpeet kotisivuista voi välittää tälle ryhmälle. Yhteystiedot kts. edellä.