Organisaatio

HALLITUS

SYKE ry:n hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 4 - 6 varsinaista jäsentä ja kolme varajäsentä sekä yhdistyksen sihteeri/toiminnanjohtaja. Hallitus kokoontuu keskimäärin kolme kertaa vuodessa. Hallituksen lisäksi toimii työvaliokunta, jonka puheenjohtajana toimii yhdistyksen puheenjohtaja, jäseninät ovat toiminnanjohtaja ja I varapuheenjohtaja sekä sihteerinä toimistonhoitaja. Työvaliokunta kokoontuu tarpeen mukaan hallituksen kokousten välillä.

Hallituksen varajäsenet:

  • Kirjavainen Mika       I - varajäsen          041 524 2708    mika.kirjavainen(at)outlook.com
  • Turunen Harri           II - varajäsen         040 163 6868    harri.turunen60(at)outlook.com
  • Roiha Nina                 III - varajäsen       040 828 1448    roiha.nina(at)gmail.com

Sihteerinä kokouksissa toimii toimistonhoitaja
          Helena Keto-Kallunki   09 752 75240    helena.keto-kallunki(at)sydanliitto.fi 

 

TOIMIKUNNAT

Vertaistukitoimikunta:

  • Harri Turunen, Loviisa    pj   040 163 6868        harri.turunen(at)outlook.com
  • Esko Sohlo, Espoo                 045 278 4055        eskosohlo(at)hotmail.com
  • Helena Kummala, Oulu         050 404 2767        helena.kummala(at)gmail.com
  • Riitta Pyörre, Kirkkonummi  040 583 7011        riitta.pyorre(at)gmail.com
  • Armi Sundström, Vihti          044 052 0929        armi.sundstrom(at)gmail.com
  • Tove.Suominen, Lohja          050 344 2065        tove.suominen(at)dnainternet.net             

Tiedotustoimikunta:

  • Juha Hintsala, Oulu          pj   050 362 4735       juha.hintsala(at)pp.inet.fi
  • Tuija Helander, Eura              040 549 1074        tuija.helander(at)pp.nic.fi            
  • Lotta Pukkila, Espoo              044 543 6828        helmeilevasydan(at)gmail.com
  • Åsa Semskar, Larsmo            050 594 7565        asa.semskar(at)gmail.com

L​iikuntatoimikunta:

  • Harri Lammi, Espoo          pj  041 510 8018       harri(at)mi.fi 
  • Tuija Helander, Eura              kts. edellä
  • Lotta Pukkila, Espoo              kts. edellä
  • Arto Kärkkäinen, Kuopio      kts. edellä
  • Esko Sohlo, Espoo                 kts. edellä
  • Jaana Soppi, Helsinki            050 525 7324     
  • Markus Michelsson, Lempäälä  040 056 1760    markusmichelsson1(at)gmail.com 

Kotisivuvastaava ja kotisivuryhmän jäsenet:

  • Armi Sundström
  • Harri Lammi

Mahdolliset kysymykset, kommentit ja muutostarpeet kotisivuista voi välittää tälle ryhmälle. Yhteystiedot kts. edellä.

Some-vastaava:

  • Lotta Pukkila

Nuorisovastaava:

  • Sari Männikkö